LIITUMINE

Tallinna Ratsaspordikool tegutseb Veskimetsa Ratsakeskuses juba seitsmendat aastat.
Kõik lapsed, kes Ratsakeskuses ratsutamistundides osalevad, on Tallinna Ratsaspordikooli õpilased.

Tallinna Ratsaspordikoolis saavad lapsed ratsutamist õppida:

1. osaledes  ratsutamistundides ja tasumine toimub kas sularahas või ülekandega panka enne tunni toimumist
    või
  2. kirjutades avaldus, allkirjastades leping ja tasumine toimub arve alusel ülekandega panka. Sel juhul kehtib tulumaksutagastus tasutud summadelt.

Loomulikult kaasnevad teise variandi puhul teatud õigused ja kohustused, mis kajastuvad Kooli ja lapsevanema vahelises Lepingus.
Lepingu üldtingimused leiate SIIT.

Alustama peaks sellest, et treeneritele tuleks saata e-mail ratsutamissooviga aadressile treenerid@veskimetsa.ee
Kirjas peaks kindlasti lühidalt ennast tutvustama – ratsutamiskogemus, koht, treenerid – kui on eelnev ratsutamiskogemus. Kindlasti nimi, vanus ja sobiv tunniaeg.
Kui olete juba eelnevalt otsustanud mõne treeneri kasuks, siis võib e-maili otse valitud treenerile saata. Treenerite kontaktid leiate lehelt TREENERID. Mobiilile treenerid tunniajal üldjuhul ei vasta, seega tasuks mõne aja pärast uuesti proovida.

Kui õpilane pole varem ratsutanud, siis on vajalik alustada eratundidest, sest grupitunniga saab liituda alles siis, kui õpilane iseseisvalt hobusega hakkama saab. Vastasel korral on see ohtlik nii õpilasele endale, kui ka teistele ratsanikele.
Kui õpilasel on olemas eelnev ratsutamiskogemus, siis otsustab treener küsitluse põhjal, kas eratund kontrolltunnina on vajalik või mitte. Üldjuhul pakutakse ikka esimese tunnina eratundi, sest selle järgi saab treener otsustada, millise tasemega grupiga õpilane liituma peaks.

Ratsutamistundidesse saab vabade kohtade olemasolul registreerida aastaringselt.
Kooliga liitumine lepingu alusel toimub üldjuhul septembris.
Kuidas liituda Kooliga:

1. Kõigepealt on vajalik tutvuda meie kodulehega ja seal leitavate dokumentidega: Õppekava; õppeained; lektorid; tunniplaan; hinnakiri jne.
  2. Meie kodulehelt Dokumentide rubriigis on Liitumisavaldus.doc, mis on vaja täita ja saata/anda kas oma treenerile, või otse kool@veskimetsa.ee
  3. Seejärel saadetakse Liitumisavalduses näidatud e-mailile Leping või soovikorral paberkandjal. Kui lapsevanem on Lepinguga tutvunud, selle täitnud ja allkirjastanud, saadab lapsevanem Lepingu tagasi e-mailile kool@veskimetsa.ee või paberkandjal treenerile.
  4. Seejärel allkirjastab Kool omalt poolt Lepingu ja avaldab õpilase nime kodulehel rubriigis Õpilased.

Järgnevalt sellest, mida tähendab lepingu alusel osalemine Kooli õppetöös:

1. allkirjastades lepingu ja tasudes arve alusel õppemaksu, edastab Kool Maksu- ja Tolliametile andmed tasutud õppemaksu kohta, millelt lepingu allkirjastaja saab tulumaksu tagastuse.
  2. allkirjastades lepingu võtab lapsevanem kohustuse tasuda Õppemaksu.
    Õppemaks koosneb koolimaksust ja kuumaksust.
    Koolimaks sisaldab teoreetilist õpet Õppekava alusel. Õppekava leiate Dokumentide lehelt. Õppeainete kohta vaadake infot Kooli kodulehe erinevatest rubriikidest. Koolimaks kuulub igakuiselt tasumisele kogu õppeaasta vältel olenemata sellest, kas laps osaleb ratsutamistundides või mitte. Siiski suvekuudel on võimalik võtta maksepuhkust 2 kuud, kui ollakse linnast eemal näiteks.
    Kuumaks sisaldab ratsutamistunde. Kuumaksu summa saab lapsevanem valida vastavalt õpilase soovile ja oma võimalustele kuukaardi hinnakirjast.
  3. Ainult need õpilased, kelle kohta on kehtiv Leping ja kes osalevad teooriatundides, saavad kandideerida hüppetreeningutesse.
  4. Võistlustel osalemine Ratsakeskuse hobustel on võimalik eelkõige õpilastel, kellel on leping Kooliga

Ilma lepinguta osalemine Kooli õppetöös:

1. Tasumine toimub vahetult enne ratsutamistunde sularahas kassasse või peab esitama treenerile panka tasutud summa kohta maksekorralduse väljavõtte kas paberil või saates treenerite e-mailile treenerid@veskimetsa.ee Tulumaksutagastus ei kehti. Kaardimakse võimalust hetkel pole.
  2. Võimalik on osta eratunde, grupitunde ja grupitundide 10 korra abonementi.  Hüppetundidesse registreerida ei ole võimalik.
  3. Teooriatundidesse saab registreerida, kui toimub avatud tund. Tasumine hinnakirja alusel kassasse.

Vanused:

1. orienteeruvalt 6-8 aastastele lastele pakume A-kursust, mille kohta saate lugeda lehelt A-kursus. Lisaks ponijalutust ja erandkorras eratundi.
  2. orienteeruvalt alates 9-ndast eluaastast on võimalik liituda ratsutamistundidega kas lepingu alusel või ilma ja olenevalt ratsutamistasemest kas grupitunnis või eratunnis.

Kui tekkis küsimusi, siis saate need saata alloleval tagasiside vormil.

Nimi (nõutav)

Email (nõutav)