Andri Sabrodin

Andri2Hobupisik nakatas mind juba eelmise sajandi 60-ndate lõpus, kui vanaisaga kolhoosi tallist kartulimaa harimiseks hobust käisime laenamas.
Vanaisa tõstis poisi hobuse selga ja aastas polnud paremat aega, kui kartulivõtt. 5 kilomeetrit vankrihobuse seljas talli juurde ja tagasi oli tõsiseim motivaatior. 9 astase poisina passisin aasta Tähtvere ratsaväljaku ääres, sest trenni võeti alles 10 aastaseid.
1974 aastal õnnestus ratsatrenni katsed edukalt läbida ja sealt sai alguse mõtestatud ratsaspordiga tegelemine.
Treeneriteks läbi aastate Martin Kutti, Toomas Veeber, Ülo Kepp ja Peeter Tamm.
Esimesed kohtunikueksamid tegin 2009 aastal. Edasi praktika, koolitused, praktika ja praktika.
Lisandunud on võistluste korraldamisega seotud ametid.
Ratsasport on tõenäoliselt määrustikega enim reguleeritud spordiala maailmas. Meie alal on hädavajalik pidev enesetäiendamine ja kuna määrustikke muudetakse igal aastal, ei ole kunagi võimalik väita, et nüüd ma tean kõike.
Tänaseks olen FEI takistussõidukohtunik. Jõudumööda olen püüdnud FEI koolitustel ammutatud teadmisi meie takistussõidu kohtunike, korrapidajate, treenerite ja võistluste korraldajatega jagada.
Loodan, et ka Tallinna Ratsakooli õpilastel võib minu teadmistest kasu olla ja jagan omandatut teiega meelsasti!