Margus Kurgvel

MK_ja_Armas copyHobustega tegin tõsisemalt tutvust 1987. aastal kui mul oli vaja valida kahe töökoha vahel, kas Tallinna Loomaaeda ohtlike loomade talitajaks või Tallinna Ratsaspordibaasi Tondil tallimeheks. Kuna Loomaaed 19 aastast noormeest vist ei usaldanud jäi mul üle võtta teekond ette Tondile. Kuna ratsabaasi sepp oli juba 70 aastane, tehti mulle aasta pärast pakkumine hakata rautussepa õpilaseks ja nii see kõik käima läkski.

Olles umbes kaks aastat teinud tööd koos vana sepa Puki Pauliga, kes oli muideks esimese Eesti vabariigi aeg ka ratsarügemendis sepaks, läksin 1990 Soome sepa õpilaseks. Minu õpetajaks oli juba tol ajal tunnustatud sepp Jaakko Granström, kes praegu on spetsialiseerunud ravirautustele ja töötab nii Helsingi ülikooli kui ka Hüvinkää hobuste kliinikutes.

Praeguseks olen seda tööd teinud juba 26 aastat ja ausaltöeldes ei kujuta oma elu enam ettegi, et ühel päeval ma enam kuskile talli ei läheks.

Marguse teema on Hobuse kabjad ja rautus. Teema tutvustuse leiate Õppeainete rippmenüüst.