Pille Pajulaid

pille

Alustasin ratsutamist 1999.aasta suvel Veskimetsas. Aastal 2003 sai tehtud esimene võistlus takistusõidus ja peale seda ka kohe miniderbyt sõidetud. Veskimetsas oli põhiliseks treeneriks Marju Treve ja Pille Elson. Pillel olin rohkem abilisena, kes hobuseid valmis pani ja ära viis ning headel päevadel ka hobuse selga sai.

Peale seda hakkasid kiired poniaastad Lagedi Ratsaspordikoolis, kus võistlesin nii koolisõidus, takistusõidus kui ka kolmevõistluses. Treeneriteks olid Riina Seder ja Ain Unt.

2006.aastal otsin oma hobuse ja  kolisin Hipodroomile Dünamo talli. Seal Pesitsesin pea 2 aastat ja sõitsin Aldo Kanepi juhendamisel tema hobustega.

2007. aasta lõpus kolisin tagasi Veskimetsa, kus mu treeneriks sai Pille Elson. Sõitsin ja võistlesin nn grupihobustel ning mõnedel erahobustel kuni 115cm parkuure ja koolisõidus L-klassi.

2011 kevadel enne kooli lõpetamist leidsin Soomest hobuste ja ratsutamisega tegeleva kooli. Kuna muid plaane peale koolis lõpetamist polnudki, siis sai suur julgustükk tehtud ning kanditeeritud Ypäjä Hevosopistosse. Hirm oli suur. Sinna pidi olema ääretult raske sisse saada,  aga mul läks õnneks. Kutsuti aprillis katsetele ja mai alguseks oli sügisene suund teada- Soome.  Soomes õppides oli kodu igatsus küll suur ja vahest tekkis tahtmine pooleli jäta, aga kool sai siiski 2013.aasta jaanuaris lõpetatud. Seda veel väga heade tulemustega. Kursuse nimi oli siis hobusehoidja ja erialana õpisin hobuste ratsastust kust sai veel edasi suund võetud takistussõidu poole peale.

Peale koolis lõpetamist tulin tagasi oma kodutalli Veskimetsa ja alustasin tööd treenerina. Sõitsin noori omanike hobuseid ja andsin tunde. Ainukesena Veskimetsa treeneritest viisin läbi voltižeerimise tunde, kus lapsed saavad paindlikus, tasakaalu ja kordinatsiooni hobuse seljas arendada.

Pille teema on ratsaspordiala – voltižeerimine