TESTID

Nagu tavakoolides, nii on ka meie koolis Õppekava kohaselt vaja kontrollida õppeainete omandamist õpilaste poolt.
Selleks on internetipõhine kodutöö, kus tuleb vastata lektorite poolt koostatud testide küsimustele. Kui mingil põhjusel ei ole võimalik internetis testi lahendada, siis palun pöörduge treener Kristiina poole ja saate testi paberil.
Testide küsimustele saate enamus vastused lektorite poolt koostatud konspektidest, kuid osade küsimuste vastused tuleb siiski leongutel meelde jätta. Konspektid leiate Õppeainete alammenüüst. Tulemuste arvestamise info leiate tabeli lõpust.
Allolevast tabelist leiate testid. Kui veerus Avatud/suletud ja märge Avatud, siis kliki sellel ja test avaneb.
Grupp nr.1 on I õppeaasta nooremad õpilased ja nendele on testid veidi lihtsamad.
Grupp nr.2 on I õppeaasta vanem grupp.
Kui test on suunatud grupile nr.1 või 2, siis eeldab see seda, et õpilastel, kes osalevad õppetöös 3 ja enam aastat, on see test varemalt lahendatud. Kui ei ole, siis nüüd on veel võimalus 🙂

testi nr.ÕppeaineAvatud/suletudGrupp, kellele test on suunatud.
1-1Ohutus hobustega tegelemisel, I õppeaasta ehk gr.nr.1AvatudGrupp nr.1
1-2Ohutus hobustega tegelemiselAvatudGrupp nr.2
2-1Ratsavarustus gr.nr.1 ehk I õppeaasta noremadAvatudGrupp nr.1
2-2RatsavarustusAvatudGrupp nr.2 ja need, kellel varemalt test lahendamata
3Veterinaaria AvatudKõigile.
Välja arvatud gr.1
4Hobuse kabjahooldus ja rautamineSuletudGrupp nr.2 ja 3.
5GroomingSuletudGrupid 3 ja 4, erahobustel
6Hobuse Tõeline OlemusSuletudGrupid 1 ja 2
7Hobuse ajaluguSuletud
8SõidurajadSuletudGrupid 1 ja 2
9IstakAvatudGrupp nr.1 ja 2
10Ratsastamise elemendidSuletudGrupid 3 ja 4
11AllüüridSuletudGrupid 3 ja 4
12Ratsaspordialade tutvustusSuletudGrupid 1 ja 2
13Takistussõidu alusedAvatudGrupid 3, 4 ja 6
15Takistussõidu määrustik 2018/2019AvatudKõik, kes osalevad hüppetreeningutel+võistlejad
17KolmevõistlusSuletudGrupid 3 ja 4
18VoltižeerimineAvatudGrupp nr.1 ja 2
19RakendisportSuletudGrupp nr.3 ja 4
21Hobuse treenimine ratsanikutaSuletudGrupp nr.3 ja 4
23SpordipsühholoogiaAvatudGrupp nr.5 ja 6
24Hobuse psühholoogiaAvatudGrupp nr.5 ja 6
27Hobuste värvusedAvatudGrupp nr.5
31Hobuse väljaõppe püramiidSuletud
32Hobuse eksterjöörSuletud
Testid, mis olid avatud eelmistel aastatel:
NB! Allolevaid teste ei pea lahendama I õppeaasta õpilased ja ka mitte need, kes pole varemalt nendes loengutes osalenud!
14Takistussõidu ajaluguSuletud
16Koolisõidu ajaluguSuletud
20KestvusratsutamieSuletud
22Sportlik tegevusSuletud
25SadulapassimineSuletud
26Hobuste tõudSuletud
28Kuulsad hobusedSuletud
29Kuulsad ratsanikudSuletud
30Ratsutamise põhialusedSuletudal.2019
33Kooli lõputestSuletudKehtib al.2019
KoolisõidumäärustikSuletud

Kooli lõputunnistuse saamise üheks eelduseks on 85% Testide lahendamine. Test loetakse lahendatuks vastavalt allolevatele põhimõtetele.
Lõputunnistuse saamise eelduseks on ratsutamisoskus vähemalt õppe-treeningastme või kõrgemal tasemel.

Kui õpilane ei ole osalenud mõnes loengus, siis pole testi sooritamine ka kohustuslik, sest sama loeng kordub vähemalt ülejärgmine aasta.

Tulemuste arvestamise põhimõtted:

1. Igat vastust hinnatakse 2 punktiga. Kui mõni vastus on pooleldi õige, siis saab 1 punkti.
  2. Maksimum punktide summa on alati 100%.
  3. Test loetakse lahendatuks siis, kui õpilasel on testis vähemalt 85% õigeid vastuseid.

Testide lahendamist kontrollib Koolis treener Kristiina!

PALUN ÄRGE PÜÜDKE LAEHANDADA TESTE, MIS LOENGUTES TE POLE OSALENUD! NEED LOENGUD TULEVAD KINDLASTI UUESTI.