TESTID

Nagu tavakoolides, nii on ka meie koolis Õppekava kohaselt vaja kontrollida õppeainete omandamist õpilaste poolt.
Selleks on internetipõhine kodutöö, kus tuleb vastata lektorite poolt koostatud testide küsimustele. Kui mingil põhjusel ei ole võimalik internetis testi lahendada, siis palun pöörduge treener Kristiina poole ja saate testi paberil.
Testide küsimustele saate enamus vastused lektorite poolt koostatud konspektidest, kuid osade küsimuste vastused tuleb siiski leongutel meelde jätta. Konspektid leiate Õppeainete alammenüüst. Tulemuste arvestamise info leiate tabeli lõpust.
Allolevast tabelist leiate testid. Kui veerus Avatud/suletud ja märge Avatud, siis kliki sellel ja test avaneb.
Grupp nr.1 on I õppeaasta nooremad õpilased ja nendele on testid veidi lihtsamad.
Grupp nr.2 on I õppeaasta vanem grupp.
Kui test on suunatud grupile nr.1 või 2, siis eeldab see seda, et õpilastel, kes osalevad õppetöös 3 ja enam aastat, on see test varemalt lahendatud. Kui ei ole, siis nüüd on veel võimalus 🙂

testi nr.ÕppeaineAvatud/suletudGrupp, kellele test on suunatud.
1-1Ohutus hobustega tegelemisel, I õppeaasta ehk gr.nr.1AvatudGrupp nr.1
1-2Ohutus hobustega tegelemiselAvatudGrupp nr.2 ja need, kellel varemalt test lahendamata
2-1Hobusevarustus gr.nr.1 ehk I õppeaasta nooremadAvatudGrupp nr.1
2-2HobusevarustusAvatudGrupp nr.2 ja need, kellel varemalt test lahendamata
3-1Veterinaaria test grupile.nr.1AvatudGrupp nr.1
3-2Veterinaaria AvatudKõigile.
Välja arvatud gr.1
4Hobuse kabjahooldus ja rautamineAvatudGrupp nr.2 ja 3
5GroomingAvatudGrupid nr.3 ja 4
6Hobuse Tõeline OlemusAvatudGrupid nr.2 ja 3.
NB!Grupile nr.1 EI OLE testi!
7Hobuse ajaluguAvatudGrupid nr.4 ja 5
8Ratsutamise põhialused grupile nr.1Avatudal.2020
9SõidurajadAvatudGrupid nr.2 ja suuremad
10Istak ja tasakaalAvatudGrupp nr.2
11Juhtimisvõtted ja elemendidAvatudGrupp nr. 2. Ka vanemate gruppide õpilastele, kellel test veel lahendamata
12AllüüridAvatudGrupid nr.2. Ka vanemate gruppide õpilastele, kellel test veel lahendamata
13-1Ratsaspordialade tutvustusAvatudGrupp nr.1
13-2Ratsaspordialade tutvustus vanematele gruppideleAvatudGrupp nr.3,4,5
14Takistussõidu alused ja ajaluguAvatudGrupid nr.2 ja 3. Ka gruppide 4 ja 5 õpilased
15Takistussõidu määrustik 2019/2020AvatudKõik, kes osalevad hüppetreeningutel+võistlejad
16Ratsutamise ajaluguAvatudGrupid nr.4 ja 5
17KolmevõistlusSuletudGrupid nr.3 ja 4
18VoltižeerimineAvatudGrupp nr. 2 ja 3
19RakendisportSuletudGrupp nr.4 ja 5
20KestvusratsutamieAvatudGrupp nr.4 ja 5
21Hobuse treenimine ratsanikutaAvatudGrupp nr.2 ja 3
22Sportlik liikumine ja tegevusAvatudGrupp nr. 3,4 ja 5
23SpordipsühholoogiaAvatudGrupp nr.4 ja 5
24Hobuse psühholoogiaAvatudGrupp nr.4 ja 5
25SadulapassimineAvatudGrupid nr.3 ja 4
26Hobuste tõudAvatudGrupp nr.4 ja 5
27Hobuste värvusedSuletudGrupp nr.4 ja 5
28Kuulsad hobusedAvatudGrupid nr.2 ja 3
29Kuulsad ratsanikudSuletudGrupid nr.4 ja 5
30Hobuse ja ratsaniku väljaõppe skaala e.püramiidSuletudGrupp nr.4 ja 5
31Hobuse eksterjöörSuletudGrupp nr.4 ja 5
32Kooli lõputestsooritatakse klassis kirjalikultKehtib al.2019

Kooli lõputunnistuse saamise üheks eelduseks on 85% Testide lahendamine. Test loetakse lahendatuks vastavalt allolevatele põhimõtetele.
Lõputunnistuse saamise eelduseks on ratsutamisoskus vähemalt õppe-treeningastme või kõrgemal tasemel.

Kui õpilane ei ole osalenud mõnes loengus, siis pole testi sooritamine ka kohustuslik, sest sama loeng kordub vähemalt ülejärgmine aasta.

Tulemuste arvestamise põhimõtted:

1. Igat vastust hinnatakse 2 punktiga. Kui mõni vastus on pooleldi õige, siis saab 1 punkti.
  2. Maksimum punktide summa on alati 100%.
  3. Test loetakse lahendatuks siis, kui õpilasel on testis vähemalt 85% õigeid vastuseid.

Testide lahendamist kontrollib Koolis treener Kristiina!

PALUN ÄRGE PÜÜDKE LAEHANDADA TESTE, MIS LOENGUTES TE POLE OSALENUD! NEED LOENGUD TULEVAD KINDLASTI UUESTI.