TESTID

Nagu tavakoolides, nii on ka meie koolis Õppekava kohaselt vaja kontrollida õppeainete omandamist õpilaste poolt.
Selleks on internetipõhine kodutöö, kus tuleb vastata lektorite poolt koostatud testide küsimustele. Kui mingil põhjusel ei ole võimalik internetis testi lahendada, siis palun pöörduge treener Kristiina poole ja saate testi paberil.
Testide küsimustele saate enamus vastused lektorite poolt koostatud konspektidest, kuid osade küsimuste vastused tuleb siiski leongutel meelde jätta. Konspektid leiate Õppeainete alammenüüst. Tulemuste arvestamise info leiate tabeli lõpust.
Allolevast tabelist leiate testid. Kui veerus Avatud/suletud ja märge Avatud, siis kliki sellel ja test avaneb.
Grupp nr.1 on I õppeaasta nooremad õpilased ja nendele on testid veidi lihtsamad.
Grupp nr.2 on I õppeaasta vanem grupp.
Kui test on suunatud grupile nr.1 või 2, siis eeldab see seda, et õpilastel, kes osalevad õppetöös 3 ja enam aastat, on see test varemalt lahendatud. Kui ei ole, siis nüüd on veel võimalus 🙂

testi nr.ÕppeaineAvatud/suletudGrupp, kellele test on suunatud.
1-1Ohutus hobustega tegelemisel, I õppeaasta ehk gr.nr.1AvatudGrupp nr.1
1-2Ohutus hobustega tegelemiselAvatudGrupp nr.2 ja need, kellel varemalt test lahendamata
2-1Hobusevarustus gr.nr.1 ehk I õppeaasta nooremadAvatudGrupp nr.1
2-2HobusevarustusAvatudGrupp nr.2 ja need, kellel varemalt test lahendamata
3Veterinaaria SuletudKõigile.
Välja arvatud gr.1
4Hobuse kabjahooldus ja rautamineSuletudGrupp nr.2 ja 3
5GroomingSuletudGrupid nr.3, 4, 6
6Hobuse Tõeline OlemusAvatudGrupid nr.2 ja 3
7Hobuse ajaluguSuletudGrupid nr.3,4,5 ja 6
8SõidurajadSuletudGrupid nr.2, 3 ja 4
9Istak ja tasakaalSuletudGrupp nr.1, 2 ja 3
10Juhtimisvõtted ja elemendidSuletudGrupid 2,3 ja 4
11AllüüridSuletudGrupid nr.2, 3 ja 4
12Ratsaspordialade tutvustusSuletudGrupid nr.1 ja 2
13Takistussõidu alusedSuletudGrupid nr.3, 4 ja 6
14Takistussõidu ajaluguSuletud
15Takistussõidu määrustik 2018/2019SuletudKõik, kes osalevad hüppetreeningutel+võistlejad
16Koolisõidu ajaluguSuletud
17KolmevõistlusSuletudGrupid nr.3 ja 4
18VoltižeerimineSuletudGrupp nr.1 ja 2
19RakendisportSuletudGrupp nr.3 ja 4
20KestvusratsutamieSuletud
21Hobuse treenimine ratsanikutaSuletudGrupp nr.3 ja 4
22Sportlik liikumine,
võistlemine ja
´´oma hobune´´
Suletud
23SpordipsühholoogiaSuletudGrupp nr.5 ja 6
24Hobuse psühholoogiaSuletudGrupp nr.4, 5 ja 6
25SadulapassimineSuletudGrupid nr.2,3,4 ja 5
26Hobuste tõudSuletudGrupp nr.4 ja 5
27Hobuste värvusedSuletudGrupp nr.5
28Kuulsad hobusedSuletudGrupid nr.2,3,4 ja 6
29Kuulsad ratsanikudSuletud
30Hobuse ja ratsaniku väljaõppe skaalaSuletudGrupp nr.5
31Hobuse eksterjöörSuletudGrupp nr.5
32Kooli lõputestsooritatakse klassis kirjalikultKehtib al.2019

Kooli lõputunnistuse saamise üheks eelduseks on 85% Testide lahendamine. Test loetakse lahendatuks vastavalt allolevatele põhimõtetele.
Lõputunnistuse saamise eelduseks on ratsutamisoskus vähemalt õppe-treeningastme või kõrgemal tasemel.

Kui õpilane ei ole osalenud mõnes loengus, siis pole testi sooritamine ka kohustuslik, sest sama loeng kordub vähemalt ülejärgmine aasta.

Tulemuste arvestamise põhimõtted:

1. Igat vastust hinnatakse 2 punktiga. Kui mõni vastus on pooleldi õige, siis saab 1 punkti.
  2. Maksimum punktide summa on alati 100%.
  3. Test loetakse lahendatuks siis, kui õpilasel on testis vähemalt 85% õigeid vastuseid.

Testide lahendamist kontrollib Koolis treener Kristiina!

PALUN ÄRGE PÜÜDKE LAEHANDADA TESTE, MIS LOENGUTES TE POLE OSALENUD! NEED LOENGUD TULEVAD KINDLASTI UUESTI.